Shift

06 בפברואר 2020 המלצה

אתם מנהלים פרוייקט\חברה\משרה שלכם דרך המחשב ומידי כמה שעות מאבדים את זה. הדפדפן מתמלא לשוניות שכבר מאבדות מגודלן ואחרי שסביבת העבודה הפכה להפרעת קשב מאורגנת, אתם מגלים שיש לכם ארבע לשוניות פתוחות של אותו חשבון GMAIL, פשוט כי כבר איבדתם את השליטה. אם אתם עובדים עם כמה חשבונות GMAIL ו-DRIVE וצריכים לעובר בין חשבונות, אתם מכירים את החיכוך שבמעבר בין חשבונות.

סביבת העבודה של רבים מאיתנו היא מרובת חשבונות ומרובת אפליקציות. ככלבוייניקים אנחנו מאבדים הרבה זמן ומיקוד בשל ההתמודדות המוגבלת עם אותו אתגר. על הקושי הזה בדיוק פיתחו (ישראלים נדמה לי) תוכנה שנקראת Shift.

הרעיון של Shift הוא פשוט מאוד אבל עוצמתי. עבודה עם טאבים פתוחים בדפדפן היא עבודה על ציר אחד אופקי. במקום עבודה על ציר אחד, Shift יוצר לנו סביבת עבודה בשני צירים שפועלים כמעין מטריצה. הציר האופקי מציע לנו לשוניות כמו בדפדפן הרגיל, אבל הכוח האמתי של Shift הוא בציר האנכי שמציע לנו מעבר בין חשבונות ואפליקציות.

סרגל הצד שלי מאפשר לי לעבור בין חשבונות GOOGLE השונים, ומכל אחד מהם לעבור בקלות ל-Gmail, Calendar וכו'; ובהמשך אותו סרגל צד ניתן להגיע לאפליקציות הווב שבעבר היו פותחות לכם טאבים חדשים בדפדפן – Whatsapp, WordPress, Messenger, Trello, רשתות חברתיות ואינספור אפליקציות אחרות לבחירתכם.

כל חשבון או אפליקציה בסרגל הצד נפתחת כמו חלון חדש בדפדפן שניתן לפתוח בו מספר לשוניות. כך יש היגיון מסדר בכל העמודים שאתם צריכים לגשת אליהם. כל חשבון וכל אפליקציה הם סביבה שבה תראו רק את הלשוניות שפתוחות באותו הקשר.

מבחינתי Shift שינה את העבודה שלי אחרי מצוקת אי סדר וחיכוך מתמשך במעבר בין חשבונות ושירותים. יש לי את החשבון האישי, החשבון של העמותה והחשבון שאני מנהל כחלק מהיישוב בהקמה שאני חלק ממנו. בכל אחד מאלה יש משימות ואני עושה שימוש נרחב באפליקציות GOOGLE. במקביל, אני עם Whatsapp פתוח הרבה שעות. כל המעבר מפה לשם יצר בלגאן לפני Shift, אבל עכשיו לשמחתי יש היגיון וסדר שמקלים על העבודה.יתרונות:
  • סדר
  • גמישות בעיצוב סביבת העבודה באמצעות עיצוב הסרגלים.
  • יכולת שליטה בנוטיפיקציות ואפשרות לסגור אוטומטית לשוניות שלא נגעתם בהן כמה זמן על מנת לחסוך במשאבי זיכרון ועיבוד (הלשוניות תישארנה במקומן אבל העמוד ייסגר ויטען מחדש רק כשתשתמשו בו).

חסרונות:

  • ובכן, עולה כסף בגירסה המלאה. לדעתי שווה את זה, אבל זה כמובן תלוי בשאלה עד כמה המוצר הזה פותר כאב שקיים אצלכם.
  • למרות ים האפליקציות שניתן לחבר ל- Shift,וכמה תוספות דפדפן, לא מדובר בתוכנה גמישה. כלומר, אם יש לכם הרחבות בדפדפן ה-Chrome שתרצו שתהינה זמינות גם ב- Shift, לא תוכלו ליהנות מהן אם Shift לא הטמיעו אפשרות לעשות בהן שימוש. במילים אחרות, יש מגוון אבל הגמישות מוגבלת.
  • טעינת העמודים איטית יותר מבדפדפן רגיל. לכן אני עדיין עושה שימוש בדפדפן לכל מה שלא שייך לניהול החשבונות או אפליקציות ספציפיות. בגדול, Shift היא תוכנה לארגון וניהול חשבונות עם יכולות מוגבלות של דפדפן – לא דפדפן עם יכולת לניהול חשבונות ועריכת סדר. 

Shift עשתה מהפכה בארגון הסביבה הוירטואלית שבה אני עובד. זה כל כך נוח שיהיה לי מאוד קשה לחזור אחורה. אם אני צריך לעבור מה-GMAIL של העמותה ל-Sheet שפתחתי לפני יומיים בחשבון אחר – פעולה אופיינית שאני מבצע הרבה פעמים כל יום – עם Shift מדובר בפעולה קלילה. אני לא צריך לעבור חשבון ולהתחיל לחפש את המסמך. אני יכול לעזוב עולם תוכן אחד כפי שהוא ולעבור לעולם תוכן אחר לאותה נקודה בה הפסקתי בפעם הקודמת – והכל בשיא הסדר והפשטות. החיסכון בזמן וב(הפרעות)קשב מבחינתי הוא אדיר.

לסיכום, אם אתם מנהלים חשבונות רבים, במיוחד מבוססי GOOGLE, אני ממליץ על הכלי העוצמתי הזה לייעול העבודה שלכם.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *