איך כדאי לקרוא מודעות דרושים

הרבה פעמים כשאנחנו קוראות וקוראים מודעת דרושים נדמה לנו שאנחנו לא עומדים בדרישות. לפעמים בצדק, אבל במקרים רבים מדובר בהערכת חסר…

בכל טקסט מתקיים פער בין כוונת המחבר להבנת הקורא, והדבר נכון לא פחות כשזה נוגע למודעות דרושים. גם בסוגה הספרותית הזאת המחבר מנסה לשטוח רעיון אבל לא תמיד מצליח להבין מה הוא רוצה או איך לכתוב את זה באופן מובן, והקורא… טוב, הקורא מביא אתו שק של הנחות מוצא, תובנות ריאליות יותר או פחות, תפיסות שגויות וגם לא מעט אמוציות.

מצד המחבר

פעמים רבות מי שמנסח את מודעת הדרושים מנסה לכוון לאיזה אדם אידילי או בפשטות לא מבין את דרישות התפקיד, שזה בעצם לא כ"כ מופרך. נסו אתם לפרק את התפקיד/ המשרה שלכם או כזו שבצעתם בעבר ותראו עד כמה זה לא פשוט לספר מה הדרישות ומה תכלס עשיתם. דרך אגב, זה תרגיל סופר חשוב שכדאי בכל מקרה לעשות מדי פעם. רק כדי שתוכלו להסביר לעצמכם ולמנהלים שלכם מה אתם עושים או בבוא העת להסביר את זה בראיונות עבודה.

מצד הקורא

הקורא מביא אתו חבילה של תפיסות על הארגון, התפקיד ובעיקר לגבי עצמו. למשל, אם הקורא חסר ביטחון קרוב לוודאי שברוב המקרים הוא יניח שהוא לא מתאים למשרה ויגיש מועמדות לתפקיד שהוא בוודאות ביצע בעבר. זה כמובן מאט את ההתקדמות המקצועית ולאורך זמן מיצר חוסר עניין.

אז מה עושים? לאלו מאתנו הלוקים בצניעות מופרזת, אני ממליצה בשיא הרצינות לפתח מגלומניה קלה, וגם למצוא חבר.ה/מועדון קריאה תומך: אנשים שאפשר להתייעץ איתם על הגשת מועמדות למשרות שמעניינות אתכם – בעלי הגיון בריא והערכה עצומה לפועלכם.

אם עדין יש ספק לגבי ההתאמה שלכם או שהמשרה מנוסחת באופן פואטי אך לא מובן בעליל- תעשו תחקיר: כנסו לאתר של הארגון, חפשו מישהו שאתם מכירים שביצע בעבר תפקיד דומה ותתייעצו.

תניחו שהדרישות של התפקיד גמישות. אף אחד לא מגיע עם התאמה מלאה לדרישות. והמראיינים שלכם מחפשים את המועמד.ת ה"הטוב.ה דיה".

ובאופן קונקרטי:

  1. כתוב שהמשרה לאיוש מיידי וזה לא תואם את לוח הזמנים שלכם- תגישו מועמדות. אם אתם האדם המתאים לתפקיד, הארגון יתגמש כדי לזכות באדם, ויעדיף לחכות חודש למועמד שיעבוד בארגון שנתיים.
  2. כתוב 100 שנות ניסיון של ניהול פרויקטים, ולכם יש ניסיון רק של 57- תגישו מועמדות. המספר לא קובע. כשתגיעו לראיון תוכלו להסביר למה הצעירות שלכם היא יתרון.
  3. העבודה היא מ"מ (מילוי מקום)- תגישו מועמדות. לעתים הארגון מוצא לכם תפקיד אחר בתום התקופה, וזאת הזדמנות לרכוש ניסיון שאחרת לא הייתם מקבלים.
  4. 100% משרה ואתם יכולים רק 80%- תגישו מועמדות. אם המשרה גמישה ולא מחייבת שעות משרד תוכלו לשלב אותה בין שאר העיסוקים. בסוף הגמישות מאוד תלויה באופי של הארגון ואת זה תוכלו לבדוק רק בראיון עבודה.
  5. הארגון מעניין, אבל המשרה לא- תגישו מועמדות.
  6. המשרה מעניינת, אבל הארגון לא- תגישו מועמדות.

אם לא תגישו, אני יכולה להגיד לכם בוודאות מה יקרה – לא תקבלו את העבודה. אבל אם תגישו מועמדות הרחבתם את סל ההזדמנויות ואולי גם שיפרתם את העתיד שלכם. אז…תגישו מועמדות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *