נעים להכיר עם שחר נשר רייף – אנליסט בחברת Cyabra

והפעם בפינתנו הכר את הבוגר- שחר נשר, אנליסט בחברת Cyabra

צהריים טובים חברות וחברים,
אני שחר, בוגר מחזור ג', מהחוג מזרח תיכון ואסלאם. היום אני אנליסט בחברה בשם סייברה (Cyabra) שמנתחת קמפיינים מזויפים ברשתות החברתיות. יענו אני עובד בהיי-טק, ואני נשבע שהרבה מהכישורים שאני משתמש בהם ביום יום  למדתי בשלם.

קצת על איך הגעתי לזה ומה אני עושה. הגעתי לשלם אחרי שש שנים בצה"ל, והשאיפה שלי הייתה לחזור למערכת הביטחון גם אחרי שלם. למען הכנות, זה לא הלך לי הכי טוב. בגלל שנתיב הקריירה הזה נתקע, חיפשתי הזדמנות להיכנס לעולם ההיי-טק, וקיבלת אותה בעיקר בזכות עומר חננאל (בוגר מחזור ב'), שקיבל אותי לעבודה כ-QA בחברה בשם AutoLeadStar. עבדתי בחברה לאורך חלק גדול מהשנה הרביעית שלי בשלם, ואפילו כמה חודשים אחרי סיום התואר. בעקבות שינוי ארגוני של החברה התפקיד שלי הפך להיות קצת משעמם, ועם הרבה מאוד מזל וקשרים, חברה שלי הציעה לי עבודה זמנית שהפכה לקבועה בCyabra. למען האמת, לא חשבתי שאני אעשה את זה. לעזוב עבודה שאני מכיר בשביל פרויקט קצר בתחום חדש, היה נשמע לי לא בטוח. אשתי דרור רייף נשר (החכמה, יפה ומצלחת) שכנעה אותי לעשות את זה בטענה שאני בשלב בחיים של בניית הקריירה, ושזה בסדר ואפילו חכם לקחת סיכונים. בכל אופן, אישתי צדקה ביותר מובנים ממה שחשבתי: גם היה לי כיף לעשות את הפרויקט וגם מצאתי את עצמי עובד בסוף במשרה מלאה.

מה אני בעצם עושה כאנליסט? לחברה שאני עובד בה יש תוכנה שמנתחת את הנתונים של פרופילים ברשתות החברתיות ומנסה לעלות על אנומליות, כדי לבדוק אם הפרופילים אמיתיים והאם הפעילות של אותם פרופילים אמיתית. אני למעשה משתמש במוצר הזה כדי להפיק דוחות ללקוחות שלנו, ולסייע ללקוחות אחרים שמנסים להשתמש במוצר שלנו כדי להפיק דוחות בעצמם. מעבר לעיסוק המרכזי הזה, אני גם בעצם אחראי על פיתוח הידע של החברה: אני בודק מה מתחרים שלנו עושים, אני קורא מחקרים אקדמיים ולומד מהלקוחות שלנו.
אני מאוד אוהב את העבודה שלי ואת החברה שאני עובד בה ואשמח לענות על כל שאלה.
*בתמונה- אני עושה משהו רחוק מאוד מעבודה.

היי שחר! כיף כיף שבאת. ולשאלות! איך מצאת עבודת Entry Level כזו בסטארטאפ? מה היה התהליך?

התשובה הקצרה: קשרים קשרים קשרים. חברות סטארטאפ תמיד נמצאות עם עודף בקשות, וצריך לעשות משהו כדי להתבלט. יש לי הרבה מזל שיש אנשים שמכירים אותי והיו מוכנים לקחת עלי את הסיכון. אני מרגיש מחוייב להפנות לנעים_להכיר עם אלירז אברמוביץ' שאם אני זוכר נכון, היא מסבירה שם איך לפנות לאנשים כדי שיעזרו בתחום הזה. סה"כ זו סיטואציה שבה שני הצדדים רוצים אותו דבר: גם החברה רוצה לשכור את האדם הכי טוב למשימה, וגם אתה חושב שאתה יכול לעשות אותה הכי טוב. היכרות של שעה וחצי בראיון לא משתווה להיכרות של חברים, ולכן המלצה יכול להטות את כף. מפני שזה אינטרס של שני הצדדים, אז החברים שממליצים עליך, לא צרייכים להיות כאלה שהצלת להם את החיים.
כן יצא לי להיות מובטל לאיזה חודשיים ובזמן הזה חיפשתי עבודה במשרה מלאה פחות או יותר. בתקופה הזאת לא היה מישהו שיעזור לי וזה היה הרבה יותר סיזיפי. שלחתי הרבה קורות חיים, פניתי להרבה אנשים בלינקדין והלכתי ללא מעט ראיונות. לא היו שם הצלחות.
התהליך במקומות שכן יצא לי לעבוד בהם היה יחסית אישי. אני מתכוון שהחלק שבו נתנו לי משימה וראו איך עמדתי בה הרגיש פחות חשוב מאשר התחושה שנתתי לאדם שאני רוצה לעבוד אצלו. עולם ההייטק הוא כיף מהבחינה הזאת, כי מאוד סביר שאולי יתנו לך צ'אנס גם אם לא עמדת במבחן. הם בוחנים גם (ולפעמים -בעיקר) את איך שאתם מנסים לפתור את הבעיה ולא האם פתרתם נכון.

תוכל להסביר מה זה QA ומה בדיוק עשית בתפקיד הזה?

יש עוד משרות כאלו בעולם ההייטק שמתאימות במיוחד לבוגרים של שלם?

יש הרבה מקומות שמחפשים אנשים שיכולים ללמוד לבד ולהעביר את הידע הזה הלאה בצורה יעילה. אנליסטים בחברות כמו שלי (שלוקחות מידע ומנתחות אותו), אנלסליטים שעושים ניתוח שוק, אנשי תמיכה טכנית ברמה בסיסית, כתיבת תוכן לחברות היי-טק, ועם קצת ידע טכני אפשר ללכת למשרות הדרכה. העולם של תמיכה בלקוח זה עולם מרתק שלא דורש ידע טכני מקדים בכלל (טוב, אולי קצת אקסל).
אלה הם הדברים שאני מצליח לחשוב עליהם כרגע, מבטיח להוסיף כשאזכר בעוד.

מה השיקולים לגבי לעבוד בסטארט אפ קטן וסטארט אפ גדול?

קצת רקע, החברה הראשונה שעבדתי בה הייתה יחסית גדולה (בערך 40 איש), והחברה שאני עובד בה עכשיו, אחרי הקורונה נשארו 9 אנשים. אני חייב להגיד שאני מעדיף את החוויה של החברה הקטנה ואני חושב שהיא יותר טובה לי מבחינה מקצועית. בחברה הקטנה יוצא לי לעשות יותר משימות מיותר תחומים וככה אני נחשף ליותר מקוצעות פוטנצאילים לעתיד. אני גם נהנה מזה שאני חלק יותר מהותי מהקבוצה. זה די מלחיץ אבל עבורי זה כיף. חשוב לי להגיד שאני לא מאמין שזה חייב להיות ככה. עם הבוס הנכון גם עבודה בחברה גדולה יכולה לפתוח עולמות חדשים. עם זאת, בחברה קטנה זה ברירת המחדל.

טיפים לסטודנטים בהווה?

לנסות למצוא קריירה ולא משרה. אני מתמודד עם זה עכשיו, וכניראה אתמודד עם זה גם בשנים הקרובות. אנליסט הוא לא מקצוע לכל החיים. אני לא מכיר מישהו שעושה את זה יותר מחמש שנים. אני צריך להבין מה הכי מעניין אותי במה שהחברה עושה ולנסות לבסס את עצמי גם שם. אני ממליץ בחום על זה כתפקיד ראשון, אבל אם ההיי-טק זה משהו שמעניין אתכם צריך להבין לאיזה מהתחומים היותר קלאסים שלו אתם מקווים להגיע.

עד כמה היכולת להכנס לתעשיית ההייטק קשורה לניתוח טקסטים באנגלית דווקא?

לאו דווקא ניתוח טקסטים באנגלית, אבל הבנת אנגלית ברמה גבוהה היא קריטית. אין כאן שום דבר שמתנהל בעברית, ישראל היא שוק קטן מדי. הכל כולל הכל מתנהל באנגלית.

איך אתה חווה מבחינה אישית את תרבות העבודה אצלך? מלחיצה? מעמיסה? ואיך הקולגות שלך, אתה נהנה מחברתם?

זאת שאלה טובה, והתשובה שלי היא קצת מסובכת. החברה שאני עובד בה היא די קטנה והיא מאפשרת לכל אחד ליצור תרבות עבודה משל עצמו. הגישה של המייסדים של החברה שלי היא מאוד מאפשרת, יש הרבה גמישות וסומכים עלי המון. יש הרבה מה לעשות, אבל אני יכול לקבוע לעצמי מתי אני אעשה את זה. אז, נראה לי שתרבות העבודה אצלנו היא מעמיסה אבל לא מלחיצה. זה אפשרי? אני מאוד אוהב את הגישה החברתית בחברה, אבל אני קצת נמצא בפוזיציה מוזרה מבחינה חברתית, אחת שנראה לי שכולנו מכירים אותה. מבחינתי, אני כותב את הדוחות שלי לבד, ואני לא יכול להיעזר המון בחברים שלי. זה קצת מזכיר את התחושה של לכתוב עבודות לבד, לעומת ללמוד ביחד למבחן.

לאיזה ניסיון/לאיזה כישורים היית זקוק כדי להתקבל למשרה הראשונה?

אנגלית, קצת ידע באקסל ויכולת לשכנע את מי שראיין אותי שגם אם אני לא יודע לענות על השאלות שלו אני יכול ללמוד איך לעשות את זה מהר.

שחר, המון המון תודה! היה תענוג

ממש בשמחה. סטודנטים ובוגרים- מוזמנים לפנות אלי עם עוד שאלות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *