כלים מקצועיים – SuperTools

כמה דברים שיכולים לעזור לעבודה ולימודים. אני לא יודע אם מה אני מעלה כאן מוכר לכולן.ם – מקווה שזה יהיה מספיק מחדש ויתרום לחלקנו.

מעקב אחרי הודעות מייל : מיילטראק (Mailtrack) – תוכנה שמאפשרת מעקב אחרי הודעות ב- Gmail

קצת כמו וואטסאפ, התוכנה מסמנת בV אם הנמען קרא את האימייל שלכם.ן ומתי. יש גם גרסה בתשלום – אני משתמש שנים בחינמית והיא ממש ממש מספיקה. ככה אני יכול לראות מתי פתחו את המייל ששלחתי, לקבל התרעה אם לא פתחו אותו אחרי 48 שעות, ואפילו אם פתחו את המייל יותר מפעם אחת והוא נחשב/מסומן כ- "למייל לוהט".
[*] זה נראה ככה -> https://www.youtube.com/watch?v=-hsqYABhJcM

לפלאפון – Google Lens : אפליקציית מצלמה שתעזור לכם לבצע משימות הרבה יותר מהר

מה היא נותנת? לסרוק ולתרגם טקסט – אפשר לתרגם מילים שרואים, לשמור פסקאות ארוכות ואפילו עמודים שלמים ולהדביק אותם ישירות לפלאפון. אבל הכי טוב שמעכשיו ישנה אפשרות להעתיק את הטקסט ישירות לגוגל דוקס בדרייב שלכן.ם! האפליקצייה מאפשרת להתחבר לדרייב. כשמעתיקים טקסט דרך המצלמה (בין אם כשמצלמים תמונה ובין אם מדובר ברק להניח את המצלמה, העדשה יעני, על הטקסט) ניתן להעתיק ישירות את הטקסט לדרייב של המחשב – רק סורקים את הטקסט דרך העדשה -> לוחצים על ה-אופציה של "העתק למחשב" -> ניגשים לגוגל דרייב ->פותחים גוגל דוקס -> לוחצים בלשונית עריכה על "הדבק" ו-פוף! הטקסט עובר ישירות למסמך גוגל דוקס שפתחתן.ם. (גילוי נאות – בעברית זה עובד קצת פחות טוב אבל באנגלית זה אש!)
[*] זה נראה ככה – > https://www.youtube.com/watch?v=2CUdyO9t2Sc
מה עוד אפשר לעשות עם האפליקציה הזאת?
לסרוק קודים.
לחקור מקומות בסביבה – לזהות ציוני דרך, מסעדות ולקבל עליהם מידע.
לזהות צמחים ובעלי חיים.
לסרוק משהו ופשוט ללחוץ על כפתור חיפוש וזה יעלה לכם את תוצאות החיפוש הרלוונטי.

הקראה של טקסט מהמחשב Read Aloud : תוסף לכרום שיקרא לכם את הטקסט באיזה אתר או דף שתרצו

יש לו מגוון של שפות, קולות ואפשר אפילו לשלוט במהירות ההקראה, אינטונציה ועוד. זה ממש נחמד, במיוחד כשנגמר הכוח לקרוא איזה מאמר או כתבה בפורבס, אטלנטיק, אלכסון או וואטאבר. אפשר גם לסנן ולהחליט מה להקריא בדף אם מעוניינים בפסקה או בחלק ספציפי. גם כאן, השימוש באנגלית טוב יותר מבעברית. כך או כך, זה יכול להפוך למעין חווית פודקאסט כשכבר אין חשק, או כוח, לקרוא.(שימוש נוסף שאפשר לעשות עם התוסף הזה – הנגשה, או פתרון, לאלו עם בעיות ראייה או קריאה מסיבות כאלו ואחרות – כמו דיסקלציה למשל.)

Speech-to-Text : שימוש בהקלדה קולית Google Slides

בגוגל סליידס ישנה אופצייה בלשונית 'כלים' להקלדה קולית. במקום לכתוב אפשר פשוט להכתיב את מה שרוצים והטקסט יוקלד. הטקסט יוקלד בחלק של ההערות מתחת לכל שקופית. זה טריק נחמד אם רוצים למשל לכתוב מצגת באנגלית ואתם, כמוני, לא תמיד סגורים על האיות של מילה מסוימת. כך ניתן לומר אותה והיא תוקלד. לאחר מכן אפשר פשוט להעתיק את הטקסט לשקופית של המצגת.

Pedlet – כלי דיגיטלי שמאפשר הצגת מידע ושיתוף תכנים בדרך חזותית של לוח וירטואלי

ניתן להשתמש בו ככלי לפתיחה וסיכום נושא, תיעוד ידע שנצבר או נלמד, סיעור מוחין, שיתוף מידע ועוד. Padlet מאפשר ליצור פתקיות על גבי לוח וירטואלי ולהוסיף להן מידע. זה מעולה לישיבות, שיעורים והרצאות בזום. ניתן לשתף את מי שרוצים בזמן אמת, ואפשר לשלוח את מה שנעשה על הלוח בPDF וגם כקובץ אקסל.

ואחרון חביב,  Tunefind – אינדקס רצועות המוזיקה שמלוות סרטים, סדרות ומשחקי מחשב

אחרי כל הבינג'ים שעשינו, הסרטים שראינו במהלך התקופה, ואפילו משחקי המחשב שחלקנו משחקים – הנה אתר שמכיל אינדקס ענקי של פסי הקול מכל הסרטים הסדרות ומשחקי המחשב. ניתן לחפש באתר פרק ספציפי בעונה מסוימת ולהגיע לפס הקול של אותו הפרק – המחולק לשמות של השירים והאמנים המבצעים אותם.
[*] זה נראה ככה – > https://www.tunefind.com/

לקינוח ולמי ששרד.ה עד לכאן – קיצור מקלדת לאקסל/וורד – F4 – חזרה על הפעולה האחרונה שביצעתם. עשיתם טבלה פעם ורציתם להוסיף עוד שורה? ואז רציתם להוסיף עוד אחת? פשוט תלחצו F4
מקווה שזה ירים ויעזור.

הנה גם תמונה של למה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *