ארבעת סגנונות הניהול של אדיג'ס

על 4 סגנונות ניהול דיבר הכלכלן אדיג'ס, וכדאי שתכירו:

אני מניחה שרובכם נמצאים בשלב כזה או אחר בחיפוש עבודה, בהגשת מועמדות למקומות עבודה, קיום ראיונות, פיתוח יזמות פרטיות ועוד. אני רוצה להציע כאן דרך הסתכלות לתהליכים אלה שאתם עוברים מבעד לפריזמת המודל של אדיג'ס.

פרופ' יצחק קלדרון אדיג'ס הוא כלכלן ומומחה לניהול ולהתנהגות ארגונית. הוא פיתח את מודל אדיג'ס (ידוע גם כמודל PAEI) אשר קובע כי על מנת שארגון, גם אם מדובר בארגון בו יש אדם אחד בלבד, יעבוד טוב וביעילות, עליו להשקיע ב 4 מימדים שהם גם ארבעה סגנונות ניהול מרכזיים:

  1. הביצועיסט (Producer)
  2. המנהלן (Administrator)
  3. היזם (Entrepreneur)
  4. המתכלל (Integrator)

P משימתיים – פותרים בעיות, תכליתיים, ביצועיסטיים. מוכוונים תוצאות, "שגר ושכח", מנוע עבודה.

A אדמיניסטרטורים – שיטתיים, מייצרים תהליכים ונהלים ועובדים לפיהם, דואגים לכל ה"ניירת", לסדר ולארגון. מאופיינים בשמרנות ובזהירות, מתמקדים באיך הדברים מתבצעים.

E יזמים – יצירת רעיונות ופרויקטים חדשים, יוזמות חדשות. הם הכוח המניע של הארגון. לוקחים סיכונים, ממוקדים בדבר הבא שניתן לעשות, פורחים באווירת משבר, מאופיינים לעתים בחוסר עקביות וביחסי אנוש לקויים.

I מתכללים – דואגים לקשרים בין האנשים בארגון, שואפים למציאת איזון בין הצרכים של הפרט לצרגי הארגון, דואגים לכך שאנשים לא ייפגעו, פועלים ליצירת קונצנזוס ועמק השווה. מאופיינים כאנשים שלוקח להם זמן רב עד קבלת החלטות.

אמנם כנראה שבכל אחד ואחת מאתנו קיימות תכונות אלה, אולם לטענתו של אדיג'ס, ישנו מאפיין ראשי ומאפיין משני ובשניים האחרים אנחנו כנראה פחות חזקים. אם נזהה את המאפיין הדומיננטי והמשני אצלנו נוכל לכוון את עצמנו למשרות שיתאימו לנו יותר. כמו כן, נדע מהו הפרופיל שמחפשים במשרה מסויימת הקיימת בשוק. ברוב הפעמים מעסיקים יחפשו את החלק בפאזל האנושי אשר חסר להם בארגון על מנת שהעבודה תתבצע באופן אידיאלי.

כך, גם אם תתראיינו למשרת החלומות שלכם ותהיו בטוחים שהראיון עבר בהצלחה רבה, אל תתאכזבו אם בסופו של דבר לא התקבלתם למשרה, רוב הסיכויים כי מדובר בכך שבאופן נקודתי חיפשו מישהו שישלים את מאפייני הצוות הקיים. ובאשר לכם, המלצתי היא שתכוונו למשרות אשר יעצימו את המאפיין המרכזי אצלכם, אשר באמצעותו יהיה לכם יתרון יחסי על פני מועמדים אחרים ותהוו תוספת משמעותית לארגון. אני מאמינה שכך גם תתקרבו למקומות בו הייעוד שלכם נמצא.

אמנם רוב הסיכויים שאתם כבר משערים מהו המאפיין הדומיננטי אצלכם אולם אתם מוזמנים לענות על השאלון של אדיג'ס ולהצטרף למשחק האמיתי של עולם התעסוקה.

תגיות:

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *